Stroje

W porównaniu z bajecznie kolorowymi strojami, i makijażami (które, co ciekawostka, artyści wykonują sobie sami), znanymi z innych produkcji Cirque de soleil w przypadku Crystal stroje i makijaże wpisują się w zimową stylistykę widowiska.

Nawiązują do charakterystycznych ubrań zimowych - z norweskimi wzorkami i wysokimi wiązanymi butami zimowymi. Są czapki i szaliki. Kombinezony sportowe i hokejowe. Jest szkolne ubranie głównej bohaterki, które zmienia swój charakter w przypadku pojawiających się alter-ego tudzież odbić w lustrze/ tafli. Są w końcu stroje typowe dla pokazów łyżwiarstwa figurowego, brokat i błysk. Jednak wszystko to jak zwykle w przypadku wizerunku Cirque de Soleil ma to „coś”. „Sznyt”, kolor, jakość, materiał, struktura przebrań, wyraziste makijaże z akcentem cyrkowego przerysowania nadają kostiumom charakter kreacji samej w sobie.

Jedna z najbardziej rzucających się w oczy stylizacji są powtarzające się motywy kryształów lodu, oddane geometrycznymi strukturami na koszulach łyżwiarzy i akrobatów. Nie jest to tylko wzór, jest to także struktura nadająca bryłowatości postaciom. Podkreślone światłem, prezentowane na przykład w szklanych labiryntach, które podczas scen powstają na lodowisku, dają wyrazisty efekt.